پادکست سینما شماره سی و دوم - رخشان بنی اعتماد - قسمت دوم؛ ثبت فراموشی

در دومین قسمت گفت‌وگو با رخشان بنی‌اعتماد، او از فیلم‌های سینمایی خود می‌گوید. همچنین  از فیلمنامه‌هایی می‌گوید که هرگز مجوز نگرفتند و جلوی دوربین نیامدند.
 استعفا از تلویزیون، فرصتی شد تا رخشان بنی‌اعتماد و تعدادی از دوستانش برای ادامه‌ی فیلمسازی، شرکتی از فیلمسازان مستقل را به ثبت برسانند. این شرکت درآمدی بود بر تاثیرگذارترین و تلخ‌ترین مواجهه‌ی بنی‌اعتماد با فقر.
 ‏ جنوبی‌ترین مرز کوی ۱۳ آبان، آخرین حدی بود که بنی‌اعتماد و همکارانش باید برای تهیه‌ی مستندی سفارشی از آن فیلمبرداری می‌کردند اما او تصمیم گرفت با دوربینش به آن‌طرف جنوبی‌ترین مرزهای شهر برود. تصمیمی که اگر نگوییم تحولی در سازندگی ایجاد کرد، حداقل با اطمینان می‌توانیم بگوییم که تاثیری شگرف بر نگاه هنری و زندگی رخشان بنی‌اعتماد گذاشت. سرگذشت دو سال مستندسازی از محروم‌ترین منطقه‌ی تهران را در این قسمت از پادکست آرته‌باکس بشنوید.

.برای مشاهده گفتگوی تصویری می توانید به سایت آرته باکس مراجعه کنید.

تهیه کننده: فخرالدین انوار

تولید: زهرا بلدی، پرهام وفایی - ضبط در استودیو آرته - گوینده: زهرا بلدی

آرته پروژه ايست كه تاريخ شفاهي ما را از زبان فرهيختگان و هنرمندان بزرگ ايراني براي شما بازگو ميكنه. اين پروژه صرفا با اتكا به حمايت هاي مالي علاقمندان فرهنگ و هنر پيش ميرود. يادمون باشه كه تاريخ معاصر هويتي از اكنون ماست، هويتي كه در آشوب و دغدغه هاي رنگ به رنگ در حال فراموشيه. 

از شما دعوت ميكنيم با پيوستن به حاميان مالي آرته، ما را در ادامه راه ياري دهيد.

برای مشارکت مالی در پادکست آرته لطفا به صفحه ما در وبسایت حامی باش مراجعه فرمایید.

https://hamibash.com/artebox

www.instagram.com/artehbox.ir

www.facebook.com/artehbox

t.me/artebox

artebox.ir

Share | Download(Loading)
Podbean App

Play this podcast on Podbean App