پادکست سینما شماره چهل و پنجم - رضا بابک - قسمت چهارم؛ آقا روباهه!

در چهارمین اپیزود از گفت‌وگو با رضا بابک، او از تجربه‌های تئاتر و تله‌تئاتر خود در بعد از انقلاب می‌گوید. نخستین تئاتر رضا بابک بعد از انقلاب با نام «داستان ضحاک» به کارگردانی سعید پورصمیمی به اجرا رفت، شرح این اجرا را در این اپیزود از پادکست آرته باکس خواهید شنید. پس از انقلاب و سال‌ها وقفه در اجرا برای کودک و نوجوان، رضا بابک تصمیم می‌گیرد تا با داستان‌های صمد بهرنگی تئاتری برای کودکان به اجرا ببرد. روایت این تئاتر و استقبال باشکوه و پرشور از آن را در این اپیزود از زبان رضا بابک بشنوید. رضا بابک از تجربه‌‌ی بازیگری و کارگردانی خود در تئاترهای کودک و نوجوان می‌گوید و مخاطب کودک و نوجوان را با مخاطب بزرگسال مقایسه می‌کند. 
در این اپیزود از پادکست آرته باکس از تئاترها و تله‌تئاترهای مهم تاریخ هنر ایران بشنوید که با همکاری رضا بابک با نام‌هایی چون محمود استادمحمد، محمد رحمانیان، داوود میرباقری، مسعود فروتن، خسرو شایسته و بسیاری دیگر شکل گرفت.

 

با آرته‌باکس در این ‌گفت‌وگو همراه شوید.

تهیه کننده: فخرالدین انوار

تولید: زهرا بلدی، پرهام وفایی

متن معرفی اپیزود: شکیبا شخصیان

ضبط در استودیو آرته

گوینده: زهرا بلدی

آرته پروژه ايست كه تاريخ شفاهي ما را از زبان فرهيختگان و هنرمندان بزرگ ايراني براي شما بازگو ميكنه. اين پروژه صرفا با اتكا به حمايت هاي مالي علاقمندان فرهنگ و هنر پيش ميرود. يادمون باشه كه تاريخ معاصر هويتي از اكنون ماست، هويتي كه در آشوب و دغدغه هاي رنگ به رنگ در حال فراموشيه. 

از شما دعوت ميكنيم با پيوستن به حاميان مالي آرته، ما را در ادامه راه ياري دهيد.

برای مشارکت مالی در پادکست آرته لطفا به صفحه ما در وبسایت حامی باش مراجعه فرمایید.

حامی باش آرته: https://hamibash.com/artebox

یوتیوب آرته: https://www.youtube.com/channel/UCBXxqB5alRcZUoZsVfM8S-w

ایسنتاگرام آرته: www.instagram.com/artehbox.ir

فیسبوک آرته: www.facebook.com/artehbox

تلگرام آرته: t.me/artebox

وبسایت آرته: artebox.ir

Share | Download(Loading)
Podbean App

Play this podcast on Podbean App