پادکست ادبیات و علوم انسانی شماره چهاردهم - عبدالحسین نیک‌گهر - قسمت دوم: حساب و کتاب

در دومین جلسه‌ی گفت‌وگو با عبدالحسین نیک‌گهر او از دوران فارغ‌التحصیلی‌ دکتری و بازگشتش از پاریس به تهران در سال ۱۳۴۳ می‌گوید. 
گذراندن خدمت سربازی در سپاه بهداشت، تدریس در دانشگاه مشهد و استادیاری دانشگاه تهران و فعالیت‌های فرهنگی پس از انقلاب از خاطرات و نقاط عطفی در زندگی نیک‌گهر است که از زبان او روایت این دوران را خواهید شنید. در این اپیزود از پادکست آرته باکس خاطراتی را خواهید شنید که بازگوکننده‌ی شخصیت‌های مهمی در تاریخ ایران است. عبدالحسین نیک‌گهر از غلامحسین صدیقی می‌گوید. دکتر صدیقی موسس رشته‌ی جامعه‌شناسی دانشگاه تهران و مبدع واژه‌ی جامعه‌شناسی به جای واژه‌ی علم‌الاجتماع بود. در این اپیزود با این شخصیت فرهیخته و تاثیرگذار در تاریخ ایران از زبان همکار او، عبدالحسین نیک‌گهر آشنا خواهید شنید. دکتر نیک‌گهر در دوره‌ی تدریس در دانشگاه مشهد، مدتی با علی شریعتی همکار بود. در این اپیزود خاطراتی نیز از دوستی نیک‌گهر و علی شریعتی مرور خواهد شد. در این اپیزود با پادکست آرته‌باکس همراه باشید.

برای مشاهده گفتگوی تصویری می توانید به سایت آرته یا کانال یوتیوب آرته مراجعه کنید.

تهیه کننده: فخرالدین انوار

تولید: زهرا بلدی، پرهام وفایی

متن معرفی اپیزود: شکیبا شخصیان

ضبط در استودیو آرته

گوینده: مریم بلدی

آرته پروژه ايست كه تاريخ شفاهي ما را از زبان فرهيختگان و هنرمندان بزرگ ايراني براي شما بازگو ميكنه. اين پروژه صرفا با اتكا به حمايت هاي مالي علاقمندان فرهنگ و هنر پيش ميرود. يادمون باشه كه تاريخ معاصر هويتي از اكنون ماست، هويتي كه در آشوب و دغدغه هاي رنگ به رنگ در حال فراموشيه. 

از شما دعوت ميكنيم با پيوستن به حاميان مالي آرته، ما را در ادامه راه ياري دهيد.

www.artebox.ir

https://hamibash.com/artebox

www.instagram.com/artehbox.ir

www.facebook.com/artehbox

t.me/artebox

https://twitter.com/artehbox

 

 

Share | Download(Loading)
Podbean App

Play this podcast on Podbean App