پادکست هنرهای تجسمی شماره چهل و شش- ابراهیم حقیقی - قسمت پنجم: حسرت درناها

در این قسمت ابراهیم حقیقی ازتجربه‌ی عکاسی از سراسر ایران می‌گوید. تجربه‌ای که ماحصل توصیه‌های هوشنگ سیحون است. سیحون معتقد بود برای درک شکوه و عظمت معماری ایران دانشجوها باید به تمام نقاط ایران سفر کنند. 
داعش، طالبان، بمب‌گذاری‌های متعدد و حمله‌های تروریستی کلماتی‌ست که در دهه‌ی اخیربیش‌از هر کلمه‌ی دیگری به گوش ما رسیده‌. تلخی این خشونت لجام گسیخته در نمایشگاه «طبیعت بی‌جان» ابراهیم حقیقی ابراز می‌شود. 
فرشید مثقالی هنگامی‌ که فقدان دانش اصولی تایپوگرافی درایران را احساس کرد کتاب مفصلی راجع به تایپوگرافی نوشت و منتشر ساخت. در این قسمت نکته‌های مهمی را راجع به این کتاب و ماهیت و کارکرد تایپوگرافی  می‌شنویم. تفاوت تایپوگرافی کالیگرافی و handwriting در چیست؟‌ 
این قسمت ابراهیم حقیقی از طراحی نشانه  می‌گوید و درس‌هایی که ازاستادش، مرتضی ممیز، درباره‌ی طراحی نشانه آموخته‌است. یک طراح گرافیست در طراحی نشانه با چه چالش‌هایی روبه‌روست؟ 
این قسمت از پادکست آرته‌باکس راجع به مفاهیم مهم گرافیک و تاریخچه‌ی آن‌ها در ایران است.

.برای مشاهده گفتگوی تصویری می توانید به سایت آرته باکس مراجعه کنید

تهیه کننده: فخرالدین انوار

تولید: زهرا بلدی، پرهام وفایی - ضبط در استودیو پاییز (با تشکر از حسن خدایی نیا) - گوینده: آزاده نوزاد مقدم

آرته پروژه ايست كه تاريخ شفاهي ما را از زبان فرهيختگان و هنرمندان بزرگ ايراني براي شما بازگو ميكنه. اين پروژه صرفا با اتكا به حمايت هاي مالي علاقمندان فرهنگ و هنر پيش ميرود. يادمون باشه كه تاريخ معاصر هويتي از اكنون ماست، هويتي كه در آشوب و دغدغه هاي رنگ به رنگ در حال فراموشيه. 

از شما دعوت ميكنيم با پيوستن به حاميان مالي آرته، ما را در ادامه راه ياري دهيد.

برای مشارکت مالی در پادکست آرته لطفا به صفحه ما در وبسایت حامی باش مراجعه فرمایید.

www.artebox.ir

https://hamibash.com/artebox

www.instagram.com/artehbox.ir

www.facebook.com/artehbox

t.me/artebox

Share | Download(Loading)
Podbean App

Play this podcast on Podbean App